Hang – Karolina Zielińska, Klarnet – Wojciech Kwiatek, Organy – Wacław Golonka

Nieznane przestrzenie brzmieniowe

To projekt popularyzujący niecodzienne połączenie organów, klarnetu i hangu.  Niezwykłe połączenie instrumentów umożliwia kreowanie osobliwych wrażeń muzycznych. Organy, z jednej strony pełnią rolę harmoniczną a z drugiej  prezentują wirtuozowskie i śpiewne melodie. Różnorodne wykorzystanie rejestrów pokazuje pełną paletę brzmieniową organów, szeroką rozpiętość dynamiki oraz skali instrumentu. Klarnet w swoich partiach prezentuje się jako instrument niezwykle wszechstronny. Fantazyjność melodii przejawia się w niezwykłej ruchliwości motywicznej stanowiącej duże wyzwania techniczne a jednocześnie liryzm kontrastujących melodii pozwala kreować wyjątkowe stany emocjonalne. Hang wprowadza nieznane dotąd brzmienie. Zaskakuje swoim kolorytem i nadaje utworom niepowtarzalne barwy dźwięków.

Hang – Karolina Zielińska, Klarnet – Wojciech Kwiatek, Organy – Wacław Golonka

Nieznane przestrzenie muzyczne

Odkrywają się w nietypowych konstelacjach instrumentów i silnych osobowościach artystycznych, zdolnych jednocześnie współgrać i zachować swoją autonomię. Taki obraz zespołu ukazuje się w nietuzinkowych utworach  dających radość współgrania. Wirtuozi swoich instrumentów ukazują się w pełni, dopiero przy współtworzeniu na jednej płaszczyźnie dzieła, którego dźwięki prowadzą w nieznane przestrzenie muzyki.

Karolina Zielińska

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Studia ukończyła z wyróżnieniem w klasie prof. Jana Pilcha. Swoje umiejętności doskonaliła pod okiem takich muzyków jak: Andrzej Gliszewski, Francisco Navarro, Jochen Schorer, Vincent Houdijk, jak również podczas wielu prestiżowych kursów i warsztatów organizowanych przy międzynarodowych festiwalach: Festiwal Perkusyjny Źródła i Inspiracje, ASTAPER, European workshop for Contemporary Music. W charakterze muzyka orkiestrowego występowała z takimi zespołami jak: Sinfonietta Cracovia, Orkiestra Filharmonii Krakowskiej, Passionart czy Polish Wind Ensamble. 

Wojciech Kwiatek

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie klarnetu oraz specjalności dyrygentury w zakresie orkiestr dętych. W 2021 rok został odznaczony przez wiceprezesa Rady Ministrów, ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Laureat wielu konkursów solowych i kameralnych w Polsce, Niemczech, Danii, Słowenii, Czechach i we Włoszech. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich m.in. w USA, Francji, Rosji, Niemczech. Ma na swoim koncie udział w wielu koncertach solowych, kameralnych i orkiestrowych zarówno w kraju jak i poza jego granicami.

Wacław Golonka

organista, profesor Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie, absolwent uczelni muzycznych w Krakowie i Wiedniu, które ukończył z wyróżnieniem. Laureat konkursów organowych w Pradze, Norymberdze, Pretorii. Od wielu lat prowadzi intensywną działalność koncertową w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Północnej. Laureat nagrody Fryderyka w 2008 za nagranie koncertu organowego Pawła Łukaszewskiego. Zrealizował nagrania dla stacji telewizyjnych i radiowych udostępnianych w europejskiej sieci EBU. Nagrał płyty CD z muzyką solową i kameralną. Autor publikacji naukowych, dokumentujących dziedzictwo organowe Bielska-Białej i nieznanych pieśni religijnych śląska. Propagator muzyki organowej i organowo-kameralnej, organizator festiwali muzycznych. Laureat nagród państwowych.